Od září roku 2004 se v Lulči začala scházet skupinka 6 dětí pod vedením Bohuše jako posádka vodáckého oddílu z Vyškova. Zúčastnili jsme se prvních táborů – s vyškovskými vodáky na Ohři a s vlčaty v Podivicích.

V září 2009 jsme měli už přes 30 členů a tak vznikl náš samostatný oddíl – 1.oddíl vodních skautů a skautek Luleč – Severní hvězda.

Kromě pravidelných schůzek, které se konají každý týden, se potkáváme na víkendových výpravách a skautských závodech. Pravidelně se účastníme velkých skautských akcí – Napříč Prahou – přes 3 jezy, Navigamus atd. a navštěvujeme skauty z polského Wyszkowa (Rajd, tábor u Mazurských jezer).

Hlavní událostí skautského roku jsou tábory. V současné době nejčastěji stavíme tábor na tábořišti u řeky Jihlavy nedaleko obce Jamolice. Některé roky se vydáme na putovní tábor na Otavě nebo Ohři.

V lednu 2022 se náš oddíl rozdělil na dva oddíly – 1. OVSS Luleč – Severní hvězda a 10. oddíl Pulci Luleč.

V lednu 2023 jsme se oddělili od střediska Vyškov a vznikl přístav Luleč – Severní hvězda, který sdružuje oddíl Pulců a oddíl skautů a skautek – Mečounů.

Přístavní pokřik

Rychlí, silní, chytří a bezva,

jsme vodní skauti Severní hvězda.

Co je skauting?

Být skautem znamená umět si poradit

Skaut děti rozvíjí laskavým a pevným vedením i chytře navrženým programem.

I když to vypadá, že si v klubovně jen hrajeme, tak každou hrou se něco konkrétního učíme. Díky tomu skauty v kolektivu často poznáte, aniž by museli mít kroj.

Jsou to aktivní lidé, kterým jde o víc než jen o sebe. Všímají si, co se děje kolem, a často dění sami mění a zlepšují.

Podobně dobře se umí postarat i sami o sebe. Skauti a skautky totiž odmala trénují život ve skupině. Umí se tak nejen přizpůsobit, ale i jasně vyjádřit a prosadit. Také se díky pevným vazbám v oddílu jen málokdy cítí sami.

Junák – český skaut, z. s. sdružuje 68 802 dětí, mladých lidí a dospělých dobrovolníků a je největší výchovnou organizací v republice. Zároveň je členem světových skautských organizací WOSM a WAGGGS.